New York-vädret


Foto: See-ming Lee.

Vädret i New York kan växla snabbt. Ena stunden sol och hetta, nästa regn och kyliga vindar. Här får du en aktuell väderrapport från New York! Du får också genomsnittstemperaturer för årets månader och tips på klädsel för New York.

Aktuellt väder i New York

Genomsnittstemperaturer för New York

MånadMax. temperaturMin. temperaturVattentemperaturSoltimmarRegndagar
Januari3-47511
Februari4-35610
Mars915711
April1567811
Maj211111811
Juni261717910
Juli292022910
Augusti281923910
September24152078
Oktober1891778
November12413511
December6-110511

Tips på packning och klädsel för New York




Här får du tips på hur man kan klä sig i New York, både till vardag och fest.

Packningstips för resan till New York hittar du här.

Enjoy!

PS. Du gillar väl New York – My Bite of the Big Apple på Facebook? Välkommen dit för ännu mer inspiration och tips om New York.



Inga kommentarer:

Skicka en kommentar